U bent hier:

Abstract

Fuller, M., Bradley, A., Healey, M. (2004). Incorporating disabled students within an inclusive higher education environment, Disability & Society, 19, pp. 455-468.

Deze studie onderzoekt de percepties en leerervaringen van studenten (vrijwilligers) met een functiebeperking in één universiteit. Deze studenten hadden een diversiteit aan beperkingen en werden gevraagd om de eigen ervaringen met onderwijs en evaluatie te bespreken. In 2002 werden vier groepsinterviews georganiseerd, nog voordat het vierde deel van de Disability Discriminants Act (DDA) van kracht ging. In de groepsinterviews werden studenten uitgenodigd om samen te reflecteren op hun ervaringen als student binnen de bestudeerde universiteit. Naast onderwijs en evaluatie, vonden de studenten verder problemen met toegankelijkheid van informatie en het gebruik ervan van belang. Verdere studies zullen een meer geïntegreerde aanpak moeten hanteren om de leerervaringen van de studenten met een functiebeperking te begrijpen.



Print pagina
Terug naar vorige pagina

NIEUWS

  • Vacature aan UHasselt Geschreven op: 3/02/2012
    De faculteit Bedrijfseconomische Wetenschappen, onderzoeksinstituut Identity, Diversity & Inequality Research van de Universiteit Hasselt zoekt een (m/v) 'doctoraatsbursaal diversiteit in organisaties, handicap'.

  • 12-16/03/12 - DisABILITY filmfestival Geschreven op: 3/02/2012
    Van 12 tot en met 16 maart wordt in Leuven de 2de editie van het DisABILITY Filmfestival georganiseerd. Dit jaar is het thema On The Move. Op het programma staan 5 films waarin personen met een beperking een prominente rol spelen. Daarnaast zijn er interviews & debatten over representatie en beeldvorming van personen met een beperking gepland met acteurs en beleidsverantwoordelijken.

  • Vacature Geschreven op: 15/12/2011
    UGent heeft een vacature voor projectmedewerker diversiteit.

Archief