Title
A
A
A
HOME
|
CONTACT
U bent hier:
SIHO
»
Inclusie
»
Goede voorbeelden
»
Een studente vertelt...
Home
SIHO
Missie
Visie
Doelen
Inclusie
Onze visie op inclusie
Redelijke aanpassingen
Internationale tendensen
Indicatoren
Goede voorbeelden
Tips
Filmpjes
UDL
Ad hoc vragen
Aanspreekpunten
Studiedagen
Vorige studiedagen
Nieuwe studiedagen
Expertisedatabank
Oproep
Wetenschappelijke cel
Nieuws
Nieuwsbrief
Contact
Contactgegevens
Contactformulier
Foto's
Studiedag 7/05/2009
Ontmoetingsdag 26/03/2009
Studiedag 19/5/2010
Ontmoetingsdag 25/02/2010
Ontmoetingsdag 24/11/2009
Links
Bibliotheek
Jaarverslagen
Wetenschappelijke artikels
Nota's
Wegwijzers
Publicaties SIHO
English
Een studente vertelt...
Inclusie beperkt zich, naar mijn mening, niet alleen tot de lessen en het studeren zelf, maar slaat ook op het studentenleven daarbuiten.
Ik kan het voorbeeld geven van een studentenvereniging die door kleine aanpassingen er voor zorgde dat een student met fysieke beperking toch kon deelnemen. Er was bijvoorbeeld altijd iemand ter beschikking om de student op te halen en naar de activiteiten te brengen.
Ik denk dat het belangrijk is dat naast de kansen op studeren, de student, indien hij dat zelf wenst natuurlijk, ook dat kans heeft om deel te nemen aan het sociale leven daar rond.
Dat zorgt er ook voor dat ‘studeren met een beperking' niet noodzakelijk ‘studeren op een eiland’ wordt.
Want bijvoorbeeld een spreiding van de examenregeling is op zich voor veel studenten zeer waardevol, maar maakt wel dat je dan vaak geen examen doet samen met je medestudenten. Terwijl het in die periode vaak juist belangrijk is om eens bij hen terecht te kunnen.
Print pagina
Terug naar vorige pagina
NIEUWS
8/05/2012: DEBATCAFE
Geschreven op: 30/03/2012
Mogelijkheden voor studenten met een beperking binnen het beroep leerkracht, ingenieur en verpleegkundige/vroedkundige! Kom mee nadenken, discussiëren, brainstormen, …
Call for proposals LINK congres - 4/10/2012
Geschreven op: 30/03/2012
In het najaar organiseert het SIHO opnieuw een internationaal congres in samenwerking met het LINK-netwerk. Voorstellen voor een presentatie kunnen ingediend worden tot 15 april 2012.
29/03: studiedag 'Elk talent bereiken' (Hasselt)
Geschreven op: 5/03/2012
Het SIHO en de Provinciale Hogeschool Limburg (PHL) presenteren: Elk talent bereiken? UDL en ICT-tools inzetten in hoger onderwijs. Donderdag 29/03/2012, Hasselt
Archief
NIEUWSBRIEF
Inschrijven/Uitschrijven