Untitled Page
A
A
A
U bent hier:
Een studente vertelt...
Inclusie beperkt zich, naar mijn mening, niet alleen tot de lessen en het studeren zelf, maar slaat ook op het studentenleven daarbuiten.
Ik kan het voorbeeld geven van een studentenvereniging die door kleine aanpassingen er voor zorgde dat een student met fysieke beperking toch kon deelnemen. Er was bijvoorbeeld altijd iemand ter beschikking om de student op te halen en naar de activiteiten te brengen.
Ik denk dat het belangrijk is dat naast de kansen op studeren, de student, indien hij dat zelf wenst natuurlijk, ook dat kans heeft om deel te nemen aan het sociale leven daar rond.
Dat zorgt er ook voor dat ‘studeren met een beperking' niet noodzakelijk ‘studeren op een eiland’ wordt.
Want bijvoorbeeld een spreiding van de examenregeling is op zich voor veel studenten zeer waardevol, maar maakt wel dat je dan vaak geen examen doet samen met je medestudenten. Terwijl het in die periode vaak juist belangrijk is om eens bij hen terecht te kunnen.
Print pagina
Terug naar vorige pagina
NIEUWS
Vacature aan UHasselt
Geschreven op: 3/02/2012
De faculteit Bedrijfseconomische Wetenschappen, onderzoeksinstituut Identity, Diversity & Inequality Research van de Universiteit Hasselt zoekt een (m/v) 'doctoraatsbursaal diversiteit in organisaties, handicap'.
12-16/03/12 - DisABILITY filmfestival
Geschreven op: 3/02/2012
Van 12 tot en met 16 maart wordt in Leuven de 2de editie van het DisABILITY Filmfestival georganiseerd. Dit jaar is het thema On The Move. Op het programma staan 5 films waarin personen met een beperking een prominente rol spelen. Daarnaast zijn er interviews & debatten over representatie en beeldvorming van personen met een beperking gepland met acteurs en beleidsverantwoordelijken.
Vacature
Geschreven op: 15/12/2011
UGent heeft een vacature voor projectmedewerker diversiteit.
Archief
NIEUWSBRIEF
Inschrijven/Uitschrijven